Bugun...


Cankar Solucan Biyoteknolojisi

facebook-paylas
Tarih: 21-08-2015 15:02
+ -

CANKAR Tarım ve Hayvancılık Gıda Tic.Ltd.Şti …. Yılından bu yana organik solucan gübresi üretimi yapan bir kuruluştur. CANKAR® Solucan Gübresi Avrupa Birliği standart ve kurallarına göre T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına ilişkin Yönetmeliğe uygun olarak üretilmekte ve EKOTAR Kontrol ve sertifikasyon Kuruluşu tarafından denetlenmektedir.

 

CANKAR Tarım ve Hayvancılık Gıda Tic.Ltd.Şti isimli  şirketimiz merkez ofisi Merkez/EDİRNE ve üretim tesisi Sarayakpınar Köyü/EDİRNE’de faaliyet göstermektedir. Organik Solucan gübresi, Organik tarım Seracılık ve Solucan gübresi yan sanayisi şirketimizin ilgi alanıdır.

 

Şirketimiz, Dünya ve Türkiye’de hızla gelişmekte olan Organik Tarım’ın ihtiyaç duyduğu kaliteli ve optimize edilmiş organik solucan gübresinin, bilimsel yöntemler, teknolojik ve doğal yöntemler ile geliştirilip tarım alanlarında rahatlıkla kullanılabilecek bir ürünü organik tarım sektörüne sağlamayı şirket ilke olarak benimsemiştir

 

Organik solucan gübresi üretimi çeşitli metotlar ile yapılmaktadır. CANKAR® Solucan Gübresi, uzman ekibi ile hem biyolojik özelliklerin denetimi hem de şirketimizin kendi tasarımı olan tamamen teknolojik otomasyon sistemleri ile üretilmektedir. Şirketimiz 2010 yılından başlattığı AR-GE’ları bilimsel metotlar ile devam etmektedir. AR-GE çalışmalarından elde edilen veriler, üretim bölümünden hayata geçirilip, CANKAR® Solucan Gübresi’nin üretiminde kullanılmaktadır. CANKAR® Solucan Gübresi yapısı, üretim metotları ile tamamen organiktir.

Bilimsel metodları temel alarak geliştirdiğimiz CANKAR® Solucan Gübresi organik tarım dünyasında yüksek verimlilik ve kaliteyi amaç edinmiştir.
Bu haber 1977 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Doç. Dr. Orhan Yılmaz
02-06-2016 09:39:00
Solucan gübresi üretimi konusunda akademik çalışma yapmaktayım. Bu konuda iletişime geçmek istiyorum.rnSaygılarımla

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI